Etkinlik Hakkında

Sümeyra Altuntaş satranç antrenörü

 

Satranç karşılıklı 2 kişi ile oynanan bir spor dalıdır.  Zekayı arttırıp beyni geniş kapsamlı çalıştırarak egzersiz yaptırır.

Satranç tahtası siyah ve beyaz olmak üzere 64 kareden oluşur.

Siyah oyuncunun ve beyaz oyuncunun karşılıklı 16 adet taşları vardır. Masada toplamda 32 adet taş bulunur. Oyuncular birbirlerine başarılar diler ve beyaz tarafın ilk hamlesi ile oyun başlar.

Karşılıklı saygı çerçevesinde her iki oyuncuda hamlelerini yaparak maça devam eder. Acele edilmez. Amaç, taşları kurallara göre hareket ettirerek rakip şah’ın gidecek hiçbir alanı olmadığı anda mat etmektir.

 

Uyarılar:

Sadece çocuklar bilete tabidir. Anne ve babalar izleyici olarak katılım sağlayabilir.

Bilet temini belirtilen yaş aralığına uygun olarak yapılmalıdır. Yaş aralığının dışında kalan çocuklarımızın etkinliğe katılması mümkün olamayacaktır.

Atölye kontenjan ile sınırlıdır.

Atölye üst kat fuaye alanındadır.

Birinci Seans: 4 Şubat CUMARTESİ

Saat: 13.00

Yer: Fuaye

Yaş Grubu: 9-10 yaş

Sayı: 12 kişi sınırlı

İkinci Seans: 4 Şubat CUMARTESİ

Saat: 15.00

Yer: Fuaye

Yaş Grubu: 11-12 yaş

Sayı: 12 kişi ile sınırlı

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.