Etkinlik Hakkında

Gabriel Bebeselea şef
Daniel Ciobanu piyano    

 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu hafta, Romanyalı Şef Gabriel Bebeşelea ve Romanyalı piyanist Daniel Ciobanu ile dinleyicisinin karşısında olacak. Dünya çapında en yetenekli genç şeflerden biri olarak kabul edilen Bebeşelea yönetimindeki CSO, Sergey Prokofyev'in Do Majör tonundaki 3 Numaralı Piyano Konçertosunda genç ve başarılı piyanist Daniel Ciobanu'ya eşlik edecek.

Prokofyev, konçertoyu,  1913'te başlayıp 1921'de bitirmiş ve 16 Aralık 1921'de Chicago'da Chicago Senfoni Orkestrası ile yaptığı dünya prömiyerinde solist olarak kendisi yorumlamıştı.

Konserin ikinci bölümünde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Macar besteci Bela Bartok'un 116 Numaralı Orkestra Konçertosunu müzikseverlerle paylaşacak.


Program                                        
Sergei Prokofiev Piyano Konçertosu No. 3 Do Majör Op. 26
Bela Bartok Orkestra Konçertosu SZ. 116

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır (ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır). Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.