Etkinlik Hakkında

R. Hakan Talu Mızraplı Tanbur 
Muaz Ceyhan Yaylı Tanbur 
Canan Sezgin Geylan Vokal ve Keman 
Çağlar Fidan Vokal ve Kanun
 

Tarihi Mezopotamya’da başlayan telli mızraplı sazlardan olan mızraplı tanbur bugünkü şeklini 17.yylın başlarında İstanbul’da almış ve tanbur olarak anılmaya başlanmıştır. Pek çok minyatürde, resimde ve gravürlerde tanbur çizimlerine rastlanırken tanbur hakkındaki ilk detaylı bilgileri de Evliya Çelebi (1611-1682) ve Prens Kantemir (1673-1723) vermiştir.
 

Yaylı tanburu icat eden kişi geleneksel müziğimizin efsane ismi 1871- 1916 yılları arasında yaşayan Tanburi Cemil Bey’dir.
 

İki Tanburun Hikâyesi isimli projede mızraplı ve yaylı tanbur bir arada olmak üzere Prens Kantemir ’den günümüze kadar süre gelen zaman içindeki önemli tanburilerin ve bestekârların sözlü ve saz eserleri seslendirilecektir.

 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.