Etkinlik Hakkında

Duncan Bellamy davul
Taz Modi hang perküsyon
Milo Fitzpatrick kontrbas
Jack Wyllie soprano ve tenor saksafonlar, elektroniklerİngiliz cazının ve Avrupa modern cazının en önemli isimlerinden Portico Quartet ilk kez Ankara'da
Portico Quartet, ilk kez Londra’da üniversitede tanışan grup elemanlarının ev arkadaşı olmalarıyla bir araya gelir. Grup, Duncan Bellamy (davul, hang drum) Milo Fitzpatrick (Kontrabas ve elektro), Jack Wylie (tenor ve soprano saksafon) ve Nick Mulvey’den (keyboard, hang drum) oluşuyor. Gün geçtikçe ismi kulaktan kulağa yayılan Portico Quartet, 2007 yılında çıkardıkları ‘Knee Deep in the North Sea’ isimli ilk albümlerini yayınlamalarının ardından aynı sene prestijli Mercury ödülüne aday gösterilir. Time Out tarafından 2007’nin en iyi caz albümü seçilmeleriyle birçok uluslararası caz festivallerinin kapıları Portico Quartet’e açılmış olur. Dörtlünün genel müzik anlayışını elektronik vuruşları yırtan derin saksofon sololar, parçaların atmosferini tamamlayan hang drumın melodik tınısı ve ritme destek çıkan kontrbas adımları oluşturuyor. 2009 yılında Peter Gabriel’in plak şirketi Real World Records’a imza atan dörtlü, ikinci albümü ‘Isla’yı ve ardından 2012 yılında kendi ismini verdikleri üçüncü albüm Portico Quartet’i yayınlar.


Bugüne dek bugüne dek Real World, Ninja Tune, Gondwana Records gibi köklü plak şirketlerinden albümleri yayımlanan atmosferik müziği fantastik dörtlüsü Portico Quartet CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşmak için gün sayıyor.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.