Etkinlik Hakkında

Nedyalko Nedyalkov kaval
Angel Dimitrov tambur
Martin Vladimorov gadulka
Stoimenka Nedyalkova soprano
Uliya Koleva mezzo soprano
Nadya Vladimirova alto
 

Jordi Savall’ın uzun yıllardır birlikte çalıştığı Bulgaristan’ın önde gelen halk müziği yorumcularından kaval virtüözü Nedyalko Nedyalkov ve topluluğu Nedyalko Nedyalkov Ensemble Bulgaristan’ın yedi farklı bölgesinden sunacakları birbirinden güzel şarkılar ve enstrümantal parçalarla ilk defa CSO Ada Ankara’da….


Aynı zamanda Bulgaristan Ulusal Radyo ve Televizyon sanatçıları olan topluluk üyeleri yıllardan beri Bulgar halk müziğinin ateşli ve tutkulu yorumcuları olarak ülkelerinde de haklı bir üne sahipler. Şimdiye dek pek çok ülkede konserler vermiş olan Nedyalko Nedyalkov Ensemble, sımsıcak ve içten enerjileri, coşku dolu ruhları ve başarılı yorumları ile ülkemize bu kadar yakın ama aynı zamanda uzak olan komşumuz Bulgaristan’ın hepsi birbirinden güzel halk ezgilerini 2 Kasım'da  CSO Ada Ankara, Ana Salon'da siz sanatseverlerle paylaşıyor.


Program:
“Bulgar Halk Müziğinin Coşkun Dalgaları “
Abday, Brala Moma, Shopska Kitka, Vodeno Horo, Kalina Malina, Nedelino - Pirin, Pozasyali Yagodo, Solo Gadulka, Zapali Se Pali  SE Yanina Planina, Vecheray Rado, Solo
Kaval, Kitka Ot Pazardhik, Vlashka Shhira, Tragnala e Malka Moma, Djanguritsa, Bre Petrunko

 

Etkinlik Kuralları

•6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.