Etkinlik Hakkında

Serhat Er müzik öğretmeni

 

Orff Schulwerk “ eğitimi ile çocukların yaparak yaşayarak öğrenme bilinenden bilinmeyene doğru ilerleme felsefesini temel alır.
 

Çocuk sadece bir enstrüman çalarak değil beden ve sesi ile müziği deneyimleme fırsatı bulabildiği bedenini bir enstrüman olarak kullanabilmeyi onunla ses çıkarabilmeyi öğrenir.
Şarkılar içerisinde müzikal ifadeleri dansa çevirerek ifade edebilmeyi ve bir ezgiye orff aletleri ile eşlik edebilmeyi öğrenir.
 

Etkinlik içeriğinde yardımcı orff enstrümanları ile duydukları ezgiye eşlik etme, uyum sağlama, yaratıcı olma, koordineli takım çalışması yapması, bir grubun üyesi olmayı öğrenme ve ince motor kaslarının çalışması hedeflenir.

Atölye içeriğinde ritm çubuğu marakas üçgen zil beden perküsyonu ve çeşitli materyaller ile yapılacak kordinasyonlu ,eğlenceli, öğretici takım çalışmasını bireysel çalışmayı hedefleyen etkinlikler yer alacaktır.


 Yaş Grubu: 8-10 yaş  Sayı: 15 kişi


Veliler izleyici olarak katılım sağlayabilir.
Bilet temini belirtilen yaş aralığına uygun olarak yapılmalıdır. Yaş aralığının dışında kalan çocuklarımızın etkinliğe katılması mümkün olamayacaktır.
Atölye kontenjan ile sınırlıdır.

Etkinlik Kuralları

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• CSO ADA ANKARA Çocuk Etkinliklerinde Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına (Çocuklar için  Seramik Atölyesi öncesi) alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.