Etkinlik Hakkında

Ayşenur Bağlı, ilk kişisel resim sergisi olan ve otuz farklı yağlı boya eserin sergileneceği “Berceste”de eserlerini üç farklı temada sunuyor. Ziyaretçilerini yaşadıkları, hayalleri ve onların izdüşümleri olan, natürmort, manzara ve mitolojik konulu resimleri ile buluşturarak onların da kendi düş dünyalarına seyahat edebilecekleri görünmez bir köprü kuruyor. Özellikle dünyanın farklı ülkelerine yaptığı seyahatlerden esinlenerek ürettiği klasik tarzdaki manzara resimleri de sergisinin ana dinamiklerinden birini oluşturuyor. Mitolojik konulu eserlerinde ise yazdığı ve okuduğu fantastik edebiyat ürünlerinin ve onlara duyduğu ilginin bir yansıması görülmekte.


1993 yılında Bursa’da dünyaya gelen Ayşenur Bağlı, TOBB ETÜ Uluslararası ilişkiler bölümü yüksek lisans programından mezundur. Bir Kamu Kurumunda Protokol Uzmanı olarak görev yapmaktadır.
Sosyal bilimler eğitiminin yanında çocukluğundan itibaren birçok atölyede kara kalem ve sulu boya tekniklerinde resim eğitimi almıştır. 2019 yılı itibariyle yağlı boya çalışmalara geçiş yapan Bağlı, London Fine Art Studios çatısı altında eğitimlerine devam etmektedir.

 

Ücretsiz olan sergi saat 10.00 dan itibaren gezilebilir.