Etkinlik Hakkında

Kerry Yong, piyano
Gordon MacKay, keman
Mira Benjamin, keman
Bridget Carey, viyola
Anton Lukoszevieze, viyolonsel
 
“Başdöndürücü bir akıcılık ve en üst düzeyde mükemmellik”


Oda müziğine yaptıkları katkılardan dolayı 2012 senesinde Royal Filarmoni Ödülü’ne layık görülen İngiliz Çağdaş ve Deneysel Müzik Topluluğu “Apartment House” Cso Ada Ankara’da konser vermek üzere Türkiye’ye ilk kez geliyor! 

25 sene evvel kurulan ve o günden bu yana tüm kıtalardaki yüzlerce salonda konserler veren Apartment House aynı zamanda İngiltere ve Avrupa’nın en prestijli konser salonlarından Wigmore Hall’un sanatsal işbirliği programı kapsamında bu salonda düzenli olarak alan sahne alan topluluklardandır. Apartment House’un Ankara’da seslendireceği programda yer alan Slovak, İngiliz, Litvanyalı, Kanadalı, Alman ve Amerikalı bestecilerin eserleri büyük olasılıkla Türkiye’de ilk kez dinleyiciyle buluşuyor. 

20. yüzyılın en efsanevi bestecilerinden John Cage’ın erken dönem eserlerinden Haiku ile başlayan konserde çarpıcı, esinleyici ve modernizmin sınırsız göğünde süzülürken beklenmedik manzaralar sunan birbirinden değişik eserler bu çok özel konserde dinleyicilere ustalıkla ve inançla farklı dünyaların kapılarını açıyor….

 

Program:
John Cage ( 1912 - 1992) Haiku
Mindaugas Urbaitis ( 1952 - ) Ramybė (Stillness)
Walter Zimmermann ( 1949 - ) When I am 84
Marek Piaček ( 1972 - ) Wasteland
Laurence Crane ( 1961- ) Blue, blue, blue
Linda Catlin Smith ( 1957 - ) Piano Quintet
Marek Piaček ( 1972 - ) Five Studies
Martin Burlas ( 1955 - ) Koda

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır (çocuk etkinlikleri hariç).

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan ziyaretçilerimiz görevli personelin yönlendirmesi ile alkış arasında salona girebilecektir.

• Konser ve etkinlik biletleri iptal işlemleri biletinial tarafından etkinlik saatinden 48 saat öncesine kadar yapılabilmektedir.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.