T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM)’ ne bağlı olarak faaliyet gösteren CSO Ada Ankara Otoparkı 4 katlı 703 araçlık otopark kapasitesi ile güvenli ve geniş park alanları ile müşterilerinin beklediğinden çok daha fazlasını sunmaktadır.

CSO Ada Ankara içerisinde en yeni teknoloji % 100 yerli yazılımlar ve ürünler kullanılarak tamamen insansız bir otopark oluşturulmuştur. CSO ADA otoparkını diğer otoparklardan ayıran, ayrıcalıklı başlıca özellikleri,

1. Otopark girişlerinde bulunan yerli üretim Bilet verme makinesi ve yerli üretim Plaka Tanıma Sistemleri birbirleri ile tam uyumlu çalışmaktadır.

2. Otopark müşterileri otoparktan çıkış yaparken yine kendi mühendislerimiz tarafından % 100 yerli olarak üretilen kendisine en yakın 10 adet Ödeme Noktasında hiç bir çalışan ve görevli yardımına ihtiyaç duymadan otopark ücretini ödeyerek kendisine tanımlanan süre içerisinde otoparktan çıkış yapabilecektir.

3. Otoparkta Covid-19 önlemleri kapsamında sadece kredi kartı ile ödeme alınmaktadır.

4. Müşterilerimiz kendi otopark ücretlerini kullanıcı dostu Ödeme Cihazlarından araç plaka bilgilerini girerek veya girişte bilet verme makinesinden aldıkları barkodları okutarak otopark ücretini temassız veya şifreli kartları ile ödeyebilirler.

5. Yerli üretim ödeme cihazlarında ödemesini yapan müşteri kendisine tanınan 15 dakikalık süre zarfında aracı ile çıkış kapısında herhangi bir çıkış konsoluna biletini okutmadan veya görevli yardımına ihtiyaç duymadan plaka tanıma sistemlerimiz sayesinde bariyer otomatik açılır ve çıkışını gerçekleştirir.

6. Her park yeri üzerinde bulunan park sensörleri ve led indikatörleri sayesinde müşteriler boş park alanını kolayca bulabilmekte ve aracını park edebilmektedir.

7. Müşteriler otopark girişinde bulunan dijital tabelada hangi katlarda kaç adet boş park yeri olduğunu görebilmektedir.

8. Otoparkta 38 adet engelli park yeri bulunmaktadır. Otoparkta bulunan iki adet asansör ile tüm katlardan giriş katına erişim sağlanabilmektedir.

9. Otopark alanları 7/24 kapalı devre kamera sistemleri ile sürekli olarak izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır.

10. Otoparkta yangın algılama ve yangın söndürme sistemleri bulunmakta ve aktif olarak bakımları yapılmaktadır.

11. Otoparkta egzoz gazı salınımını tahliye etmek için jet fan sistemleri bulunmakta ve otomatik olarak çalışmaktadır.

12. Otoparkta elektrik kesintilerine karşı otomatik olarak anında devreye giren jeneratörler bulunmakta ve sürekli bakımları yapılmaktadır.

13. Otopark elektronik güvenlik ve geçiş kontrol sistemleri sürekli olarak kesintisiz güç kaynakları (UPS) ile desteklenmektedir.

Kapalı Otopark İçin ücretler
25 dakikaya kadar ücretsizdir. 3 saate kadar 25 TL, 3-6 saat arası 30 TL, 6-12 saat arası 40 TL abonelik (aylık) 300 TL olarak uygulanmaktadır.