Etkinlik Hakkında

Şarkılarında Faroe Adaları’nın nefes kesen, dramatik manzarasını bulduğumuz Nordik müziğin Wardruna ile birlikte en önemli temsilcilerinden biri olarak kabule edilen Eivor 27 Kasım 2022'de CSO Ada Ankara sahnesini ilk kez mistik bir dünyaya dönüştürecek!

            

Eivør, tam adıyla Eivør Pálsdóttir Faroe Adaları doğumlu şarkıcı/söz yazarı. Eleştirmenler tarafından “Kusursuz” olarak tanımlanan sesiyle birçok farklı türde şarkıları vardır. Başlıca müzik yaptığı türler; rock, caz, pop, klasik müzik. Şarkıları çok çeşitli dillerdedir, Faroece, Danca, İzlandaca ve İsveç dili gibi dilleri kullanır. 13 yaşındayken Faroe Yerel Televizyonu’nda ilk performansını sergiledi ve aynı yıl ulusal bir yarışmada birinci oldu. 15 yaşındayken rock grubu “Clickhaze”e katıldı. 2000 yılında ilk albümü kendiyle aynı ismi taşıyan “Eivør Pálsdóttir” yayınlandı. Yumuşacık sesiyle bir o kadar vahşi, etnik dokularla bezenmiş gizemli melodiler ortaya koyan Eivør, sesini ilk Faroe’nun halk müziklerini seslendirerek keşfetti. 16 yaşında ilk albümünü yayınlayan Nordik sanatçı, zamanla müziğini elektronik, caz ve klasik türleriyle besleyip geliştirdi. Sanatını özgür bırakmaya önem veren Faroelu yıldız, şarkılarında daha çok ritim ve beat’leri öne çıkararak gırtlak şarkıcılığı gibi kültürünün deneysel ögelerinden de faydalanıyor. 

 

İkinci solo albümü “Krákan” ile kariyerinin en büyük başarısını “İzlanda Müzik Ödülleri”nde elde etti. ”En İyi Şarkıcı” ve “En İyi Performansçı” kategorilerinde ödüle layık görülen Eivør, bir Faroeli olarak İzlanda Müzik Ödülleri’nde sadece İzlandalılara ödül verilen kategorilerde ödül almayı başarmıştı.

 

Klasik müzik eğitimi almasıyla birlikte Eivør, Faroae Semfoni Orkestrası’nda da yer almış, 2004 yılında bir operada solo söylemişti. Aynı yıl yayınladığı albümü “Eivør” yine İzlanda chartlarında yükselmiş ve ödüllere layık görülmüştü. 2005 yılında Danimarka Yerel Televizyon Kuruluşu’nun (Danish Broadcasting Corporation) 40. yıl özel albümündeki şarkılar Eivør tarafından seslendirilmişti. Kariyerinin en büyük işlerinden biri olarak 2016 yılında God of War isimli video oyunun soundtrack albümünde ”Ashes” isimli bir şarkıyı seslendirdi ve “Memories of Mother” isimli eseri besteledi. Massive Attack gibi trip-hop öncülerinden de ilham alan, BBC ve Netflix ortak yapımı The Last Kingdom’ın müziklerinden de tanıdığımız donuk melodileri sesiyle ısıtan Eivør, 27 Kasım 2022 tarihinde CSO Ada Ankara sahnesini sislere bürüyecek!

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır (çocuk etkinlikleri hariç).

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan ziyaretçilerimiz görevli personelin yönlendirmesi ile alkış arasında salona girebilecektir.

• Konser ve etkinlik biletleri iptal işlemleri biletinial tarafından etkinlik saatinden 48 saat öncesine kadar yapılabilmektedir.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

Galeri