Etkinlik Hakkında

Dilek Türkan solist
Derya Türkan istanbul kemençesi
Serkan Halili kanun
Alp Ersönmez bas gitar
Çağrı Sertel piyano
Cenk Erdoğan perdeli-perdesiz gitar
Ediz Hafızoğlu davul

 

Dil söyler kulak dinler, kalp söyler kainat dinler”

Zamanın ve mekânın dışına çıkabilmiş, hakikatin yolcuları olan halk şairlerimiz ile, söylediklerini söylenmeye, bildiklerini bilinmeye çalışıyoruz. Aynı yolun peşine düşer, takıldıkları taşa takılır ve böylece onları biraz daha  anlamaya başlarız.

Yunus Emre’den Pir Sultan Abdal’a, Karacaoğlan’dan Aşık Veysel’e yüzlerce yıla uzanan bir yolculuk.

Yunus’un dediği gibi ; Onu anlamak, felsefesinin tadına varabilmek için hakikatten bir damla tatmamız değil ummanlara dalmamız gerektiği gerçeğidir.

Dilek Türkan ve yol arkadaşları Derya Türkan, Serkan Halili, Alp Ersönmez, Çağrı Sertel, Cenk Erdoğan ve Ediz Hafızoğlu; bu yolculuğa  birlikte çıkmak için sizleri 5 Şubat 2023 saat 20.00’da CSO Ada Ankara Mavi Salon’a bekliyorlar.  

 

 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.