Etkinlik Hakkında

Muhiddin Dürrüoğlu piyano
Özgür Aydın piyano
 

Yıllardır yurtdışında yaşayan ve uluslararası kariyerlerine başarıyla devam eden piyanistler Muhiddin Dürrüoğlu ve Özgür Aydın çok seçkin bir konser projesi kapsamında bir araya geliyor. Avrupa’nın ve dünyanın önemli salonlarında sahne alan, solist kariyerlerinin yanı sıra oda müziği alanında da dünyaca ünlü isimlerle konserler veren sanatçılar dünyanın renkleriyle dopdolu bir program hazırladılar.

Mozart’ın birbirinden güzel dört el piyano sonatları arasında dinamik ilk bölümüyle başdöndüren “Re Majör Sonat”ı, Ravel’in masallar ve rüyalar arasında dengeyle gezinen başyapıtlarından “Ma Mère l’Oie”, Fransız Altılıları’nın renkli isimlerinden Milhaud’nun caz ve Brezilya rüzgârlarıyla bezenmiş neşe dolu eseri “Scaramouche”, Dukas’nın masalsı bir evreni betimleyen dünyaca ünlü baş eseri “Sihirbazın Çırağı”, Villa Lobos’un “Bachianas Brasilieras” serisi içinde belki de dünyanın en romantik ezgilerinden birisine ev sahipliği yapan beş numaralı, ünlü “Aria Cantilena”nın Dürrüoğlu düzenlemesi ve Yeni Dünya’nın evrensel bestecilerinden Gershwin’in 20’li senelerdeki Fransa başkentinin hareketli ve rengârenk hayatını tasvir eden ünlü orkestra eseri “Paris’te Bir Amerikalı”nın dört el piyano uyarlaması dinleyicilere dinamik, egzotik, caz, eğlence, masal, romantizm, neşe ve virtüözite dolu unutulmaz bir deneyim vaat ediyor.

Konser Programı:

W. A. Mozart ( 1756 – 1791)
Dört el piyano Sonatı, Re Majör KV 381
Allegro
Andante
Allegro molto

M. Ravel (1875 – 1937) 
Ma Mère LOie - Kaz Ana
Pavane de la Belle au bois dormant
Petit Poucet.
Laideronnette, Impératrice des pagodes.  
Les entretiens de la Belle et de la Bête.
Le jardin féerique.

D. Milhaud (1892 – 1974)
“ Scaramouche”
Vif – Modéré - Brazileira

ARA

P. Dukas (1865 – 1935)
L’Apprenti Sorcier – Sihirbazın Çırağı

H. Villa-Lobos (1887 - 1959) -- M. Dürrüoğlu (1969-)
“Aria Cantilena”,Bachianas Brasileiras No. 5
 

G. Gershwin (1898- 1937)
An American in Paris – Paris’te Bir Amerikalı

 

 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.