Etkinlik Hakkında

Cansu Baş soprano
Serhan Bali bariton, anlatıcı
Tutu Aydınoğlu piyano
 

Alla turca akımıyla müzik tarihinde en fazla özdeşleşen ve bu stilde en güzel eserleri veren bestecilerin başında elbette Viyana Klasikleri gelir. Konserimizde Viyana Klasiklerini oluşturan bestecilerden Mozart ve Beethoven’in yanı sıra, müzik tarihinde Barok dönemden Klasik döneme geçişte önemli köşe taşlarından biri sayılan Gluck’e de yer verilecektir. Anlatımlı yapılacak konserde, Viyana Klasiklerinin 16. yüzyılın ilk çeyreğinden başlayıp 250 yıl boyunca muhatap oldukları Türk kimliğini eserlerine neden, nasıl, hangi yöntemler ve vesilelerle yansıttıkları üzerine bilgiler verilecektir.

 

Konser Programı:

*Gluck: ‘La rencontre imprévue’ (Beklenmedik Karşılaşma) operasından Kalender’in aryası (Les hommes pieusement) / Serhan Bali, Tutu Aydınoğlu

 *Mozart: Gluck’un ‘La rencontre imprévue’ (Beklenmedik Karşılaşma) operasından Kalender’in aryası (Les hommes pieusement) üzerine solo piyano için çeşitlemeler ‘Unser dummer Pöbel meint’ K. 455 / Tutu Aydınoğlu

 *Mozart: Zaide operasından Zaide’nin aryası (Ruhe sanft) / Cansu Baş, Tutu Aydınoğlu

 *Mozart: Zaide operasından Zaide’nin aryası (Tiger, weitze nur die klauen) / Cansu Baş, Tutu Aydınoğlu

 *Beethoven: ‘Türk Marşı’ teması üzerine altı çeşitleme Op. 76 / Tutu Aydınoğlu

 *Beethoven: ‘Dervişler Korosu’nun piyano için düzenlemesi / Tutu Aydınoğlu

 *Rossini: II. Mehmed operasından Anna’nın aryası (Giusto ciel, in tal periglio) / Cansu Baş, Tutu Aydınoğlu

 *Mozart: Saraydan Kız Kaçırma operasından Konstanze’nin aryası (Martern aller arten) / Cansu Baş, Tutu Aydınoğlu

 *Mozart’ın Türklere karşı savaşan Habsburg İmparatorunu yüceltmek için yazdığı şarkı (Ich möchte wohl der Keiser sein) / Serhan Bali, Tutu Aydınoğlu 

 *Mozart: ‘Alla Turca’ Piyano Sonatı’ndan Rondo Alla Turca (3. Bölüm) / Tutu Aydınoğlu

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.