Etkinlik Hakkında

Necmi Kıran şef

Solistler
Gülderen Yavuz, Gülten Vildan Kanlı, Leyla Ünal, Melahat Sezgin, Meryem Gencer, Neşe Ayışıt, Neşe Gül, Nilgün Kızılcı, Nilgün Özdoğan, Pelin Karakuş, Serpil Erol, Sultan Akar, Yıldız Çam Özdemir, Zeynep Koparal

Anadolu, analarla dolu Türk yurdudur. Analar, bacılar, yarlar bir bütün olarak kadınlar, Anadolu insanının baş tacıdır. Onlara hiç paha biçmez, biçtirmez. Çünkü onlar, Anadolu İnsanının kutsiyetidir. Onların üzerine nice türküler yakılmıştır. Kadınlarımız da nice türküler yakmış ve söylemiştir.

Bu konserde, Şef Necmi Kıran yönetiminde Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Kadın ses sanatçıları ile, kadınların türkü dünyasına yönelik, bir yolculuk yapılacaktır.

Kadın sanatçılarımız, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”ne özel pozitif ayrımcılık yaparak, bu konser programını teşrifinizi dilerler.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.