Etkinlik Hakkında

Ülkemizin genç kuşak virtüözleri arasında dünya sahnelerinde verdiği başarılı konserlerle dikkat çeken ve yaşamına Brüksel’de devam eden Salih Can Gevrek, dikkat çekici bir zenginlik sunan resital programıyla 11 Mayıs Perşembe günü CSO Ada Ankara’da.  

Şimdiye kadar Berlin Filarmoni Kammermusiksaal, Wigmore Hall, Cadogan Hall, Bozar, Saint Martin-in-the-Fields, Lviv Filarmoni Salonu gibi dünyaca ünlü konser salonlarında ve sanat merkezlerinde sahne alan Salih Can Gevrek’in resital programı birbirinden farklı yapıtlar ve dönemlerden oluşuyor.  

Cumhuriyet’in ilk dönem besteciler kuşağının büyük ustalarından Ulvi Cemal Erkin ve Ahmet Adnan Saygun’un sevilen solo piyano eserlerinin yanı sıra, doğumunun 150. yılını kutladığımız, müzik tarihinin önde gelen piyano bestecilerinden Sergey Rachmaninov’un çok sevilen "6 Moments Musicaux"su, Johann Sebastian Bach’ın en gözde eserlerinden "İtalyan Konçerto"su ile Schumann’ın "3 Numaralı Piyano Sonatı" –Avusturyalı besteci ve nota yayıncısı Tobias Haslinger’in esere verdiği isimle “Orkestrasız Piyano Konçertosu“– müzikseverlere baştan sona heyecan, renk, atmosfer ve virtüözite dolu bir resital vaat ediyor.Program:
U. C. Erkin (1906 – 1972)
6 Prelüd, No.1 Lento misterioso

J. S. Bach (1685 – 1750)
İtalyan Konçertosu,  Fa majör BWV 971
Temposu belirtilmemiş  - Andante -  Presto

R. Schumann (1810- 1856)
Piyano Sonatı No. 3, Fa minör Op.14
Allegro brillante
Scherzo. Molto commodo
Quasi variazioni. Andantino de Clara Wieck 
Prestissimo possible

ARA

J. S. Bach (1685 – 1750)  -  S. Rachmaninov (1873 – 1943)
Keman için Mi Majör Partita’dan Prelüd, BWV 1006

S. Rachmaninov (1873 – 1943)
6 Moments Musicaux OP.16 
Andantino
Allegretto
Andante cantabile
Presto
Adagio sostenuto
Maestoso

A. A. Saygun ( 1907 – 1991 )
“Horon” Piyano Sonatini’nden 3.bölüm , Op. 15

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.