Etkinlik Hakkında

Solistler:
Fatma Mete İlhan
Yeter Tunç
Ertan Çıngı
Cengizhan Akar


Türküler yüzlerce yıllık geçmişin izini taşıyan kültür-sanat vesikalarımızdır. Her bir türkünün geçmişe dönük bir anlatısı, birçoğunun da kendine has hikâyesi vardır. Nida Tüfekçi, “türküler statik değil, dinamiktir” demiştir. Dolayısıyla günümüzün de türküleri vardır, yarınında olacaktır.

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nun solo konserinde, Fatma Mete İLHAN, Yeter TUNÇ, Ertan ÇINGI, Cengizhan AKAR dünün ve bugünün seçkin türküleriyle sizlerle olacaklar.

 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.