Etkinlik Hakkında

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
Can Okan şef
Daniel Müller-Schott viyolonsel                      

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu hafta konserine, Şef Can Okan yönetiminde, 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden Samuel Barber'ın yaylı çalgılar için yazdığı ağıtsal yapıtı Adagio ile başlıyor. Konser, piyanist ve şefliğinin yanı sıra felsefeye olan tutkusuyla da fark yaratan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Can Okan yönetiminde Fransız besteci Eduard Lalo'nun en sevilen eserleri arasında yer alan Re Minör tonundaki ünlü Viyolonsel Konçertosu ile devam ediyor. Konçerto, efsane çellist Rostropoviç'in öğrencisi, güçlü tekniği ve benzersiz yorumuyla dünya çapındaki sanatçı Daniel Müller-Schott tarafından Ankaralı müzikseverlere sunulacak. 


Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, konserin ikinci bölümünde, Richard Wagner'in Tristan ve İsolde Operası'ndan tutku ve hayalkırıklığını betimleyen Prelüd ve Aşk Ölümü'nü seslendirecek. Konser,  Wagner'in son operası Parsifal'e yazdığı Prelüd'le sona erecek.

 

Program                                        
Samuel Barber Adagio
Eduard Lalo Viyolonsel Konçertosu
Richard Wagner Tristan ve İsolde Operası'ndan Prelüd ve Aşk Ölümü
Richard Wagner Parsifal- Prelude

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır (ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır). Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.