Etkinlik Hakkında

Aşık Veysel’in Vefatının 50. Yıldönümü Özel Konseri

2023” Cumhuriyetimizin 100. yılı
Unesco’ nun Anma ve Kutlama Yıldönümleri

Cemi’i Can Deliorman şef


Program                                       
Erberk Eryılmaz Bir Büyük Dünya - Aşık Veysel (Eserin İlk Seslendirilişi) 

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılına ithafen             
            

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, duru ve arı bir dille yazdığı şiirlerinde yansıttığı vatanseverlik, hoşgörü, yaşama sevinci ve sevgi mesajlarıyla hem kendi dünyasını aydınlatan hem de bugünlere ışık tutan dünya çapında bir halk ozanı olan Âşık Veysel'in vefatının 50'nci yıl dönümü ve “UNESCO 2023'ü Aşık Veysel Yılı“ ilan ettiği günün anlam ve önemine uygun olarak Erberk Eryılmaz tarafından bestelenen ve dünyada ilk seslendirilişi olan “Bir Büyük Dünya - Aşık Veysel” 24 Mart 2023 tarihli konserinde seslendirilecek.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.