Etkinlik Hakkında

Michael Collins klarnet ve topluluk lideri


Londra’daki dünyaca ünlü Wigmore Hall yöneticisi John Gilhooly ve ünlü klarinet sanatçısı Michael Collins tarafından kurulan ve bu denli prestijli bir konser salonunun kurduğu topluluğa kendi ismini vermesi anlamında dünyada bir ilk teşkil eden Wigmore Hall Solistleri son derece zengin bir programla yeniden CSO Ada Ankara’da !...
 

İngiltere’nin en önde gelen klarinet virtüözlerinden Michael Collins’in yönetmenliğinde konserler veren “Wigmore Solistleri” oda müziği evreninde çok başarılı yeni bir ses, yeni bir nefes. Bu konserde klarinet, fagot, korno, keman, viyola, çello ve kontrbas yedilisi için eserler bestelemiş olan çeşitli ünlü bestecilerden İsveçli Franz Berwald ve Alman besteci Ludwig van Beethoven’in yedilileri dinleyicilere son derece renkli ve zevkli bir oda müziği şöleni sunuyor.
 

Konserde oda müziği dağarının standart başyapıtlarından Johannes Brahms’ın klarinet, çello ve piyano için 1891 senesinde 58 yaşındayken yazdığı ve bestecinin klarinetçi olarak çok beğendiği arkadaşı Richard Mühlfeld’e adadığı bu derin ve huşu verici eser Brahms’ın hayranlık uyandırıcı romantik rüzgarlarını Ankara’ya taşıyor….
Program:

F. Berwald( 1796 – 1868) Yedili, Si bemol Majör
Adagio – Allegro molto
Poco adagio
Finale: Allegro con spirito

J. Brahms (1833 – 1897) Klarinet, çello ve piyano için Trio, La minör Op. 114
Allegro
Adagio
Andante grazioso
Allegro

L. van Beethoven (1770 – 1827) Yedili, Mi bemol Majör Op. 20
Adagio - Allegro con brio
Adagio cantabile
Tempo di menuetto - Trio
Tema con variazioni. Andante
Scherzo. Allegro molto e vivace - Trio
Andante con moto alla marcia - Presto

Ö. Manav Taksim ( Solist: Michael Collins )

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’ daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.