Etkinlik Hakkında

Kenny Garrett alto/tenor saksafon
Jeremiah Edwards akustik bas 
Rudy Bird perküsyon
Keith Brown akustik piyano
Ronald Bruner davul
Melvis Santa vokal, klavye  2011 yılında Berklee College of Music’ten fahri doktoraya layık görülen, günümüzün en yetenekli alto/soprano-saksafoncularından Kenny Garrett, 17 solo, 3 derleme yanısıra,Donald Byrd, Chick Corea, Miles Davis, Roy Haynes, Freddie Hubbard, Marcus Miller,Mulgrew Miller,Charnett Moffett, Woddy Shaw, Mike Stern gibi isimlerle iş birliği yaptığı 74 albüm ile 30 yılı aşkın kariyerinde sayısız esere dokunan usta isim; Grammy ve Soul Train Ödülleri dahil olmak üzere 26 adaylığa ve 1’i Grammy olmak üzere 15 ödüle layık görüldü.


Garrett; Prisoner of Love, Songbook, Pushing the World Away başta olmak üzere 14 albümü ile haftalarca Billboard Top 25 Caz Albüm listesindeki yerini korudu. 1980’lerin ortalarında Miles Davis’in grubunda yer aldığından bu yana Garrett müziğinde tek bir dokuyu aradı:Mutlak Mükemmelliyet. Son albümü Sounds From the Ancestors ise dinleyicisini ve hatta kendisini her zamankinden daha öteye götürerek, Garrett’ın kişiliğinde ve müziğinde tarihi,kültürel miltaşlarına dokunarak henüz aşina olmadığımız alanlarını gün yüzüne çıkarıyor.


Uzun zamandır dünyanın her bölgesinden yeşeren müzik tınılarıyla ilgilenen sanatçı, özellikle Afrika ve Afro-Küba’yı sentezleyen ritmik ve coşkulu dokunuşlarıyla dinleyicisine hafızasının derinliklerinden sıyrılıp gelen resimleri eşsiz notaları ile harmanlayarak sunuyor.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.