Etkinlik Hakkında

Mike Stern  elektrik gitar
Leni Stern elektrik gitar / n'goni / vokal
Bob Franceschini saksafon
Lincoln Goines bas gitar
Dennis Chambers davulHazırlanın! CSO Ada Ankara’ya 21 Ekim’de caz yıldızları yağacak

Caz dünyasında sıkça rastlanan müthiş buluşmalardan bir tanesi daha yaklaşıyor. Gitarist Mike Stern, kendi eşi gitarist Leni Stern,davulcu Dennis Chambers,saksafoncu Bob Franceschini ve bas gitarist Lincoln Gaines ile birlikte ilk defa Ankara’da aynı sahneyi paylaşacaklar.

40 yılı aşkın kariyeriyle Mike Stern, hiç kuşkusuz, kuşağının en yetenekli gitaristlerinden bir tanesi. Bugün rock müziğinin caz ile füzyonunda ilk onun ismi akla gelebiliyor. 1953 Boston (ABD) doğumlu Mike Stern, döneminin önemli gruplarından Blood, Sweat & Tears ile çıktığı yolda Billy Cobham, Miles Davis, Jaco Pastorius gibi caz abideleriyle karşılaştı;  Brecker Kardeşler ve Joe Henderson gibi devlerle buluştu ve bazen tek başına, bazense başkalarıyla yürürken, bugüne kadar yorulmak bilmedi. Solo kariyerinde de 16 albümü var Mike Stern’ün.

Sahnedeyken kısa sürede ‘yücelerek,’ sevdiği ustaları Jimi Hendrix, Wes Montgomery ve Albert King’in ruhlarını performansına yansıtan ve böyle hafızalara kazınan gitaristin kariyeri, elbette ki sayısız başarı ve ödüllerle göz kamaştırıyor. İlk solo albümünü 1985’te çıkaran Stern’ün son albümü ise, Eric Johnson ile birlikte kaydettiği ve içinde bir Jimi Hendrix bestesi olan ‘Red House’u da barındıran Eclectic.

Konserlerde Stern’e eşlik edecek ünlülerden biri, ünlü davulcu Dennis Chambers. 1959’da doğan ve henüz 4 yaşında davula ‘vurmaya’ başlayan Dennis Chambers, Parliament/Funkadelic’te 7 yıl çaldıktan sonra uzun süre gitarist John Scofield ile birlikte çalıştı. Kendine has tekniği, hızı ve ‘groove’u ile dikkat çeken Chambers’ın özelikle caz-füzyon, funk ve Latin müziğine benzersiz bir eşlikçi olduğu biliniyor. Müzisyenin George Duke, Brecker Kardeşler, Santana, John McLaughlin, Victor Wooten,Dean Brown gibi isimlerle de performansları bulunuyor.

1961 doğumlu Amerikalı caz saksafoncusu, besteci ve aranjör Bob Franceschini ise konser ekibindeki dördüncü isim olacak. Özellikle caz ve Latin cazında üretkenlik gösteren Bob Franceschini bugüne kadar Mike Stern, Paul Simon, Celine Dion, Tito Puente, BeBe Winans, Ricky Martin, Lionel Richie ve Eddie Palmieri ile kayıtlar ve performanslar gerçekleştirmiş durumda.

Müthiş bir ekip bir araya geliyor. CSO Ada Ankara’da, 21 Ekim’deki bu yıldız yağmurunu kaçırmak, caz severlerin uykularını da kaçırabilir.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.