Etkinlik Hakkında

Cemi’i Can Deliorman şef
Jamal Aliyev viyolonsel 


Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası dünyaca ünlü Türk çellist Jamal Aliyev ile birlikte Başkent Kültür Yolu Festivali için hazırladığı özel repertuar ile festivalin gala konserinde yer alıyor.  Jamal Aliyev klasik müzik alanında en prestijli kuruluşlardan olan Classic FM tarafından  “Dünyanın 30 Yaş Altı En Önde Gelen 30 Müzisyeninden Biri” olarak gösteriliyor. Birçok ödül ve uluslararası yarışma birinciliği olan Jamal Aliyev ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası müzik tarihinin en görkemli eserlerinden olan Gustav Holst’un Gezegenler eserini seslendiriyor.


Program:
Sergey Prokofiev Romeo -  Juliet Bale Suitinden “Şövalyelerin Dansı”
Johann Sebastian Bach  Air                                                                            
Niccolo Paganini Rossini'nin Bir Teması Üzerine Çeşitlemeler 
George Frideric Handel  Lascia ch'io Pianga                                                        
David Popper Macar Rapsodisi             

Ara                                  

Gustav Holst Gezegenler

Etkinlik Kuralları

•6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.