Etkinlik Hakkında

Valery Gergiev şef              

 

Efsanevi Rus şef Velery Gergiev’in yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Dmitri Shostakovich’in 7. Senfoni’si ile dinleyicilerle buluşuyor. “Leningrad” ismi ile anılan senfoni, 872 gün Alman işgali altında kalan Leningrad (şimdiki ismi ile St. Petersburg) şehrindeki direnişi sembolize etmesiyle ünlenmiş bir eserdir. İşgal altındaki ilk seslendirilişinde bütün şehre dinletilen ve bir saat boyunca alkışlanan “Leningrad” Senfonisi, 10 Ekim 2023 Salı akşamı saat 20.00’da CSO Ana Salon’da…

 

Program                               
Dmitri Shostakovich  (1906-1975)  Senfoni No. 7 “Leningrad”, Op. 60, Do Majör
Allegretto
Moderato
Adagio
Allegro non troppo

 

Konser Program Notları:

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 10 Ekim tarihli konserinde bir ilke imza atarak , kendisi gibi 200 yıllık bir tarihe sahip olan Rusya Mariinsky Tiyatro Orkestrası ile aynı sahneyi paylaşacak. Mariinsky Tiyatrosu’nun Genel Müdürü ve Sanat Yönetmeni ve dünyadaki en büyük orkestra şeflerinden Valery Gergiev’in yönetiminde gerçekleşecek olan konserde Dmitri Shostakovich’in Do Majör tonunda 7 numaralı Senfonisi “Leningard” Op.60 seslendirilecek.  “Leningrad” Senfonisi Shostakovich tarafından 27 Aralık 1941’de tamamlanmıştır ve bestecinin en uzun eseridir. Eser, II. Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 900 gün Alman kuşatması altında kalan Leningard şehrindeki direnişin sembolü olmuştur.

 

Etkinlik Kuralları

•6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.