Etkinlik Hakkında

Hakan Şensoy şef
Çağ Erçağ viyolonsel 
Nurkan Renda lead guitar
Rock Band: Levent Candaş, Uğur Gülbaharlı, Emre Günay
Orkestra : AnkaRock OrkestrasıBukalemun Projesi’nin ilk nüveleri 2015 yılının başlarında Çağ Erçağ ile Hakan Şensoy’un şef/solist olarak birlikte yapacakları bir konserin program seçimini tartışırken Hakan Şensoy’un “biraz renk değiştirelim” sözü ile ikili tarafından şekillenmeye başlamıştır. Akabinde Şensoy, Nurkan Renda ile aklından geçenleri paylaşmış ve renk değişimi tamamlanmıştır. Çağ Erçağ’ın uluslararası düzeydeki kusursuz çalgı yorumculuğu, Nurkan Renda’nın Rock müziğinin tüm ögelerine sahip engin bilgi birikimi ve Hakan Şensoy’un çalgı müziğinin olanaklarının zorlar devrimci yaklaşımı bir potada eritilmiş ve ortaya ülkemizde bir başka örneği olmayan  son derece renkli bir müzik paleti çıkmıştır.  Popüler müzik tarihimizde dinleyici ile aracısız bütünleşebilen parçalardan seçilen repertuarın düzenlemelerinde Şensoy, klasik armoniden serial yazıya, minimal anlayıştan post modern yaklaşıma kadar pek çok kompozisyon tekniğini kullanmıştır. Ancak gerek parçaların başlarına yazılan giriş müzikleri gerekse özgün düzenlemelerde kullanılan kompozisyon teknikleri popüler anlayışla sorunsuz olarak kaynaştırılmıştır. Nurkan Renda ise her türlü ciddi müzik elemanının tamamen gözetildiği bu yaklaşıma bir klasik gitarist ve rock sanatçısı olarak uçuk ancak bir o kadar da ustaca bir bakış açısı getirmiştir.  Bu güne değin yirminin üzerinde etkinlikte dinleyiciyle buluşan “Bukalemun Projesi” Cumhuriyetimizin kuruluşunun heyecenıyla bütünleşen konserini 2023 yılı içerisinde ardı ardına kaybettiğimiz “Süleyman Ferit Şensoy”, “Özkan Uğur” ve “Erkin Koray”ın değerli anılarına ithaf etmektedir. 


Program
Nurkan Renda        Klinik
Orhan Gencebay  Hatasız Kul Olmaz
Özdemir Erdoğan  Gurbet
Samir Yazbek (Erkin Koray) Fesuphanallah (Weli Weli Men Hobboun)
Ahmet Güvenç (Barış Manço)   Dönence
Özkan Uğur      Olduramadım
Nurkan Renda  Next
Erkin Koray        Estarabim
Fuat Güner       Sakın Gelme
Özer Şenay (Erkin Koray) Arap Saçı
Mehmet Soyarslan Resimdeki Göz Yaşları
Cem Karaca            Namus Belası
Özkan Uğur             Sude

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları , CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.