Etkinlik Hakkında

Melodi Kayış keman
Özge Özerbek keman
Murat Cangal viyola
Denizsu Polat viyola
Onur Şenler viyolonsel
Yusuf Çelik viyolonsel
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan yaylı altılı(sekstet), 27 Kasım'da, Pazartesi Konserleri çerçevesinde Rus besteci Pyotr İlyiç Çaykovski'nin Floransa Hatıraları'nı seslendirecek. Oda müziği repertuarının seçkin eserlerinden olan Floransa Hatıraları, iki keman, iki viyola ve iki viyolonsel için bestecinin oluşturduğu bir kompozisyon. 1890'da Çaykovski İtalya'nın Floransa kentinde Maça Kızı operasının taslağı üzerinde çalışırken, kendi bestesi olan Uyuyan Güzel Balesi'nin Floransa'daki prömiyeri yapılır. Besteci, buradan esinlenerek aynı yıl Aralık ayında Saint Petersburg'da prömiyeri yapılan eserine Floransa Hatıraları başlığını verir.
 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın başarılı sanatçıları kemanda Melodi Kayış ve Özge Özerbek, viyolada Murat Cangal ve Denizsu Polat ile viyolonselde Onur Şenler ve Yusuf Çelik Çaykovski'nin dört bölümlük yaylılar için altılısını CSO Ada Ankara Mavi Salon'da yorumlayacak.


 

Program :
Peter Ilyiç Tchaikovsky "Souvenir de Florence"

                             -Allegro con spirito

                             -Adagio cantabile e con moto 

                             -Allegretto moderato 

                             -Allegro con brio e vivace

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.