Etkinlik Hakkında

Hz. Mevlana’nın Vuslatının 750. Yılı

Nây-i Osman Dede Hicaz Mevlevi Âyin-i Şerîfi

Ufuk Yürüç sanat yönetmeni


Topluluğumuz , Hz Mevlana ‘ nın 750. Vuslat yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 18 Aralık 2023 tarihinde , 23 kişilik Mutrib ( Ses ve Saz sanatçısı) ve 15 kişilik Sema heyeti ile Nayi Osman Dedenin Hicaz Mevlevi Ayini eşliğinde Sema Mukabelesi icra edecektir. Bir başka deyişle Konya da Şebi Arus gecesi ile aynı program icra edilecektir.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi: CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.