Etkinlik Hakkında

Doğuş Ergin viyolonsel
Ezgi Demirel piyanoCumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın Pazartesi Konserleri, solistik düzeyini kanıtlamış bir sanatçısıyla daha devam ediyor:  Bilkent Müzik Okulu'nda başladığı müzik yolculuğuna Almanya ve İtalya'daki eğitimleriyle devam eden Doğuş Ergin,yurt içi ve yurt dışında katıldığı yarışmalarda aldığı derecelerle bezeli bir ön kariyerle 2020'de CSO ailesine katıldı.

 

Ergin, kendisi gibi Bilkent Müzik Okulu’ndan mezun, yurt dışında  kariyerini pekiştirmiş piyanist Ezgi Demirel ile birlikte "Sınırların Ötesinde" başlıklı konserini CSO Mavi Salon'da gerçekleştirecek.  Kendilerine 'göçebe ikili' anlamına gelen Nomadic Duo ismini veren ikili, ünlü Çek besteci Leos Janacek'in "Masal" anlamına gelen Pohadka(Fairy Tale) ile konsere başlayacak. Ardından efsane Rus çellist Mstislav Rostropovich'e ithafen bestelenen iki eser seslendirilecek.

 

 


Program: 
L. Janácek       Pohádka “Fairy Tale”
   -Con moto – Andante
   -Con moto – Adagio
   -Allegro
Dimitri Shostakovich Sonata for Cello and Piano in D minor, 
Op.40
   -Allegro non troppo
   -Allegro
   -Largo
   -Allegro
Benjamin Britten Sonata for Cello and Piano in C Major, Op.65
   -Dialogo. Allegro
   -Scherzo-Pizzicato. Allegretto
   -Elegia. Lento
   -Marcia. Energico
   -Moto perpetuo. Presto
 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.