Etkinlik Hakkında

Suat Kılıç şef
 

Klasik dönem bestekârlarından Abdülhalim Ağa’nın buluşu olan Türk Müziği’nde çok sayıda besteciye ilham olmuş Suzidil makamı, gerek estetik, gerek duygu yoğunluğu açısından pek çok makamdan ayrılmaktadır ve geleneksel müziğimizin içinde önemli bir yere sahiptir.

Tanburi Ali Efendi tarafından ihya edilen ve  pek çok besteci tarafından gününüzde de çok sık kullanılan Suzidil makamından oluşan klasik takım, Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından konserin birinci bölümünde icra edilecektir.

Konserin ikinci bölümünde ses sanatçıları Ayşin Ökmen Ateş, Esin Dinçer, Volkan Gözübüyükoğlu ve Levent Eyduran gönüllerde yer etmiş, sevilen Türk Müziği eserleriyle izleyicilerin karşısında olacaktır.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi: CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.