Etkinlik Hakkında

Burak Tüzün şef 
Burcu Zorlu başkemancı Türkiye’deki çoksesli müzik çalışmalarını organize etmekle görevlendirilen besteci Paul Hindemith’in tavsiyesi üzerine Ankara’ya davet edilen Alman müzik insanı Dr.Ernst Praetorius, 1935-1946 yılları arasında Riyaset-i Cumhur Filarmoni Orkestrası Birinci Şefi olarak hizmet etmiş, “1941–Ankara” başlıklı senfonisini 4 bölümlü olarak ikili orkestra için bestelenmiştir. Esere ait el yazması partisyon, bestecinin vefatından sonra Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesine aktarılmış ancak yıllar içinde unutulmuş, sarı bir zarfın içinde 80 yıla yakın bulunmayı beklemiştir. Dört yılı aşan çalışmalar sonucunda eser dünya standartlarında bir edisyon olarak “Ankara Devlet Konservatuvarı Yayını olarak basılmıştır. 13 Aralık 2023 tarihinde Brucknervari bir yapıya sahip büyük çaplı bu eserin ilk seslendirilişi yapılacaktır.

 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.