Etkinlik Hakkında

Tolga Atalay Ün  şef 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu hafta, genç kuşağın aranan şef, klavsenist ve piyanistlerinden 28 yaşındaki Türk-Amerikan sanatçı Tolga Atalay Ün yönetiminde konserini gerçekleştirecek. Şef Ün eğitimiyle, yurtiçi ve yurtdışındaki parlak kariyeriyle 2022 yılında, 27 yaşında CSO'yu yöneten en genç şeflerden biri olma unvanına sahip.

Yaylı çalgılar orkestrasıyla gerçekleştirilecek konser, müzik tarihinin Viyanalı harika çocuğu Wolfgang Amadeus Mozart'ın Do Minör tonundaki Adagio ve Füg'ünün yaylı orkestra versiyonu ile başlayacak.

Program, Alman Romantik Dönem bestecisi Felix Mendelssohn'un 12-14 yaşlarında yazdığı on üç senfoniden dokuz ve onuncusu ile devam edecek.

Konserin son eseri, 19. yüzyıl sonlarıyla 20. yüzyıl başlarında isim yapmış "Ünlü Beş Çek Besteci"den biri olan Leos Janacek'in Yaylı Çalgılar için "Idyll" Süiti.  Büyük oranda Antonin Dvorak'ın bestecilik stilinden etkilenen Janacek, 1878'de, 24 yaşında yazdığı eserinin prömiyerini Dvorak huzurunda kendisi yönetiyor.

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart 
Adagio ve Füg  Do minör KV.546
(Yaylı Orkestra Versiyonu)

Felix Mendelssohn
Yaylı Çalgılar için Senfonisi No.9 Do Majör, MWV N.9
Yaylı Çalgılar için Senfonisi No.10 Si minör MWV N.10

Leoš Janáček                        
Yaylı Çalgılar için “Idyll” Süiti 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.