Etkinlik Hakkında

Muhsine Gökçen Erdem viyola 
Engin Kansu arp 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın Mavi Salon-Pazartesi Konserleri viyolada Muhsine Gökçen Erdem ve arpta Engin Kansu ile devam ediyor.

12 yıl Samsun Devlet Opera ve Balesi'nde viyola sanatçısı olarak görev yapan Muhsine Gökçen Erdem, sahne çukurundaki 12 yıllık tecrübesini sahne üstüne taşıyarak 2020 yılında CSO ailesine katıldı.

Engin Kansu da Türkiye'deki eğitimi, çocuk ve gençlik senfoni orkestralarındaki deneyimlerinden sonra Almanya'daki kariyerini de ekleyerek 2020'de CSO sanatçısı oldu. 

Sanatçılarımız, konsere, Paris'teki Notre Dame Katedrali'nde, 1937'de, bir konserin ortasında, çaldığı orga kapanarak binlerce insanın önünde hayatını kaybeden görme engelli efsane org sanatçısı ve besteci Louis Vierne'in "Viyola ve Piyano için İki Parça: Akşam ve Efsane"sini yorumlayarak başlayacak.

Konser, Johann Sebastian Bach'ın izlekçisi ve elliden fazla eserini Bach'a adayan Alman besteci Max Reger'nın 1915'te tamamladığı Viyola için 1 Numaralı Süiti ile devam edecek.

Ardından, arpın Paganini'si olarak adlandırılan Belçikalı arp sanatçısı ve besteci Felix Godefroid'nın Venedik Karnaval'ı seslendirilecek.

Program, İngiliz besteci Arnold Bax'in 1922'de bestelediği viyola ve arp için "Fantezi Sonat"ı ile sona eriyor.

Program:
Louis Vierne
Viyola ve Piyano için iki parça 
Akşam 
Efsane
Max Reger
Viyola için süit No.1 
Molto Sostenuto Vivace
Andante Sostenuto 
Molto Vivace
Félix Godefroid
Venedik Karnavalı 
Arnold Bax
Viyola ve Arp için Sonat 
Allegro molto 
Allegro Moderato 
Lento Espressivo 
Allegro
 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.