Etkinlik Hakkında

Terje  Mikkelsen şef    
Amalie Stalheim viyolonsel

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası bu konserinde Avrupa ve Asya'daki başarılı kariyeriyle isim yapmış Norveçli şef Terje Mikkelsen yönetiminde müzikseverlere seslenecek. Konserin solisti ise yine Norveç'ten bir sanatçı: İskandinav ülkelerinin en çok aranan çellistlerinden Amalie Stalheim.

Program, İngiliz besteci Edward Elgar'ın 1919 yılında bestelediği solo çello repertuarının temel taşı olan Mi minör tonundaki Viyolonsel Konçertosu ile başlayacak. Konserin ikinci bölümünde ise müzikseverleri Rus besteci Dimitri Şostakoviç'in en sevilen senfonilerinden biri olan Re minör tonundaki 5. Senfonisi bekliyor. Otobiyografik bir yapıt olarak görülen eseri, besteci şöyle yorumluyor: "Eserin ana düşüncesi bütün acılarıyla insandır ve senfoninin finali ilk bölümlerin trajik, gerilimli öğelerini sevinçli, iyimser bir düzeyde çözüme kavuşturur.

Program:
Edward Elgar
Viyolonsel Konçertosu Mi minör Op.85

Dmitri Shostakovich   
Senfoni No.5 Re minör Op.47
 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.