Bilet Al

Etkinlik Hakkında

Dünyanın en tutkulu Tango Orkestrası ile eşsiz bir deneyim... Kendinizi Buenos Aires'teymişsiniz gibi hissettirecek bir konser!... 

Klasik ama zamansız parçalara taze bir düzenleme ve romantizm dokunuşuyla hayat veren Milonguera Romantica, tango'nun o muhteşem romantik repertuarını yeniden ele alma fikrinden doğmuştur. Hem kadınlar hem de erkeklerden kurulu orkestra, kadın ile erkek arasındaki dengeyi ve Arjantin'de tangonun altın çağını sembolize etmektedir. İlk konserini 2016 yılının Mart ayında Milongueras Orkestra Festivali'nde gerçekleştiren topluluk, kısa sürede Buenos Aires'in milonguero çevresine katıldı. Ardından La Viruta, Salon Canning, Villa Malcolm gibi efsanevi milongaların vazgeçilmez sesi oldular. Aynı senenin sonunda çıkardıkları ilk albümün çılgın bir ilgiye ulaşmasının ardından birçok video klibin çekimleri yapıldı ve yayınlandı. Romantica Milonguera o günden beri tüm dünyayı gezmekte, tango festivallerinin yanı sıra caz ve müzik festivallerine de katılmaktadır. Ülkemizde ilk kez sahne alacak topluluğun bu konserinde Arjantin tangosunun romantizmine modern ve eğlenceli bir hava getiren birden çok vokal ve enstrümanın çarpıcı uyumuna şahit olacaksınız. 

Tabi Dünyanın en iyi tango dansçılarının muhteşem gösterileri de konsere eşlik edecek. 

10 kişilik orkestra ve 7 çiftin dansçının yer alacağı bu konsere özel, bizden bir isim, oyuncu ve şarkıcı Ali Pınar da solist olarak yer alıyor.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.