Etkinlik Hakkında

Ilgın Top keman 
(2.Uluslararası Suna Kan Yarışması Birincisi)

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, bu hafta Mavi Salon'da, Orkestra Akademik Başkent ortak konseriyle, 11 Haziran 2023'te kaybettiğimiz ülkemizin yetiştirdiği en iyi keman virtüözlerinden biri olarak tanınan Devlet Sanatçısı Suna Kan'ı, 2.Suna Kan Uluslararası Keman Yarışması birincisi Ilgın Top'un solist olarak yer aldığı bir konserle anacak.

1948 yılında çıkarılan Harika Çocuklar Yasası ile yurtdışına eğitime gönderilen Suna Kan, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün müzik devrimlerinin bir kazanımı ve Cumhuriyetimizin gururu olmuştur. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda uzun yıllar solist ve başkemancı olarak görev yapan Suna Kan'ı Anma Konserinin solisti Ilgın Top, Wolfgang Amadeus Mozart'ın La majör tonundaki genellikle "Türk" adıyla anılan 5 numaralı Keman Konçertosu'nda dinleyicinin huzurunda olacak. 

Konser, yine bir Avusturyalı besteci Franz Joseph Haydn'ın 49 numaralı senfonisi "Tutku" (La Passione) ile devam edecek.Program:
Wolfgang Amadeus Mozart
Keman Konçertosu No.5 La Majör K.219                               

Franz Joseph Haydn  
Senfoni No.49 “La Passione”

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.