Etkinlik Hakkında

Bir dönem “Türkçe Sözlü Hafif Müzik” diye de anılan aranjmanalar uzunca bir dönem müziğimize damgasını vurmuştu.

O kadar ki, yerli dinleyici yerli sanatçıdan dinlediği birçok şarkının aslında bir aranjman, yani üzerine Türkçe söz yazılan yabancı bir şarkı olduğunu bile unutur hale gelmişti.

Renan Bilek Öyküleriyle Aranjmanlar, işte o sevilen eski şarkıların, kimi unuttuğumuz hatta bilmediğimiz orijinalleriyle birlikte bir buluşmadır aslında. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca ve daha birçok dildeki orijinalleri üzerine Türkçe söz yazılan yabancı şarkılarla nostaljik bir yolculuk CSO Ada Ankara Mavi Salon'da sizleri bekliyor.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi: CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.