Etkinlik Hakkında

Petros Klampanis, Antik Yunan filozoflarına ev sahipliği yapmış topraklardan çıkan, kontrbasının sihirli telleri aracılığıyla çağdaş cazı, zengin Yunan kültürü ve filozofların derin düşünceleriyle harmanlayan yeni projesi “Tora Collective” ‘i ilk kez Türk seyircisine sunuyor.

Bu büyülü müzikal serüven, Antik Yunan düşünce dünyasının mistik derinliklerine müzikal bir pencere açarken Klampanis’in kontrbası ve eşsiz bestecilik ve aranjman yeteneği platonik ideaların bir çeşit yankısı gibi notalara dökülüyor..

Projede yer alan ud’un antik tonları, Geleneksel Yunan vokali ile caz piyanonun yarattığı kontrast Türkiye ve Yunanistan’ı ortak melodilerde buluştururken izleyiciyi düşünce okyanusunda Ege’ye dogru bir yolculuğa davet ediyor.

Dünya çapında caz alanında  başarılara ve bir çok ödüle sahip olan sanatçı, notalarıyla sadece müzik yapmıyor, aynı zamanda bir felsefi diyaloğu da başlatıyor.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi: CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.