Etkinlik Hakkında

Bahadır Çokamay şef
Hakan Gönen obua
Deniz Bilgin klarinet
Umut Savaş klarinet

1964 yılının Şubat ayında kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleştirdiği gerek uluslararası, gerekse de ulusal konserler ve çalışmalarla ses getiren, dünyada örnekleri çok az sayıda olan ve Türkiye’nin, kurulduğu günden itibaren sanat yaşamını gönüllülük esasıyla sürdürebilen en uzun soluklu ve örnek orkestrası olan Başkent Oda Orkestrası, 60. yılında CSO Ada Ankara Tarihi Salon’da Ankara’lı müzik severler ile buluşuyor.

Konuk Orkestra Şefi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Doç. Bahadır Çokamay’ın yöneteceği konserde Başkent Oda Orkestrası, ilk olarak J. Sibelius’un Andante Festivo başlıklı eseri ile Ankara seyircisi ile buluşacak. Başkent Oda Orkestrası bu eserin ardından ilk olarak Obua sanatçısı Hakan Gönen’in seslendireceği, A. Marcello’nun Re minör tonundaki Obua Konçertosuna, daha sonra da Klarinet sanatçıları Deniz Bilgin ve Umut Savaş’ın seslendirecekleri, F. Mendelssohn’un Op.114 No:2 Zwei Konzertstück iki Obua için konçertosunun, uyarlaması Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Bilgin tarafından yapılan, iki Klarinet versiyonuna eşlik edecek. Aranın ardından E. Grieg’in çok sevilen Two Elegiac Melodies başlıklı iki bölümlük eserini, daha sonra W. A. Mozart’ın Fa Majör tonundaki Divertimeto’sunu ve son olarak da, F. Mendelssohn’un 10 numaralı Oda Senfonisi’ni Ankara seyircisinin beğenisine sunacaklar.

Program
-J. Sibelius
“Andante Festivo” 
-A. Marcello 
Obua Konçertosu Re minör
-F. Mendelssohn-Bartholdy 
“Zwei Konzertstück” No:2 Op.114
İki Obua Konçertosu
(İki klarinet için düzenleme Selçuk BİLGİN)

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.