Etkinlik Hakkında

Ulaş Yurtoğlu obua
Kamerhan Turan piyano
Cem-i Can Deliorman şef"

Orkestra Akademik Başkent, CSO Mavi Salon'un samimi atmosferinde Ulaş Yurtoğlu'na ve Kamerhan Turan'a  eşlik edecek.  Devlet Operamızın ve ülkemizin en kıymetli sanatçılarından birisi olan obua solisti Yurtoğlu, Vaughan-Williams'ın;  1943-44 yılları arasında savaş gölgesinde bestelediği destansı obua konçertosunu seslendirecek. Hem eğitimci tarafı ile hem de çok yönlü konserleri ve kayıtları ile tanınan Kamerhan Turan ise Beethoven'in ünlü ikinci piyano konçertosunun yaylı orkestra versiyonunu ile sahnede olacak. "  

Program:
R. Vaughan-Williams, obua konçertosu 

ARA

L. van Beethoven, piyano konçertosu op.19, no.2 
 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.