Etkinlik Hakkında

Igor Stravinsky - Bir Askerin Öyküsü
Cemi’i Can Deliorman şef 
Ali Seçkiner Alıcı anlatıcı
Özgür Adam İnanç koreografi 
Burak Kayıhan dans 
Zeynep Gülay Alıcı çeviren 
Özgür Baskın / Melodi Kayış, keman 
Fevzi Onur Ustabaş / Selin Gürol klarinet 
Cem Sevgi / Kutay Maktay trompet
Seyfi Can Dağlar / Gökçen Girici fagot
Deniz Dişdiş / Erdem Delibaş trombon 
Eren Kalelioğlu / Tuncay İpteş kontrabas 
Doğa Berk Oktay / Giz Öztaş perküsyon 

Rus besteci Igor Stravinsky'nin Bir Askerin Öyküsü eseri son kez CSO Ada’da sizlerle. Rus halk hikayeleri yazarı Aleksander Afanasiev'in derlediği eski Rus öykülerinden esinlenen İsviçreli yazar, şair Charles-Ferdinand Ramuz'nün I. Dünya Savaşı sonrasında yazdığı eser, firari bir asker ile eninde sonunda onun ruhuna sahip olacak şeytanın anlatıldığı bir hikaye.

1 Nisan Pazartesi günü  CSO Ada Ankara Bankkart Mavi Salon'da, şef Cemi'i Can Deliorman yönetiminde sahnelenecek müzikli dramatik yapıt sanatseverlerle buluşacak.

Zeynep Gülay Alıcı'nın çevirisiyle sunulacak olan öyküyü, ekrandan ve beyaz perdeden tanınılan müzisyen ve oyuncu Ali Seçkiner Alıcı anlatıyor. Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin ülkemizde ve yurtdışındaki başarılı çalışmalarıyla sürekli gündemde olan koreografı Özgür Adam İnanç'ın yaptığı koreografiye yine Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin üstün sahne performansıyla parlayan başarılı dansçısı Burak Kayıhan hayat veriyor.

1 Nisan’da CSO'nun genç ve başarılı sanatçılarından oluşan yedilide, kemanda Melodi Eylül Kayış, klarinette Selin Gürol, trompette Kutay Maktay, trombonda Erdem Delibaş, fagotta Gökçen Girici, kontrabasta Tuncay İpteş ve perküsyonda Giz Öztaş Bir Askerin Öyküsünü sanatseverler için seslendirecek.


 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.