Etkinlik Hakkında

Martin Krpan keman
Davor Philips keman
Hrvoje Philips viyola
Martin Jordan çello       

Temelleri 1919 yılına uzanan dörtlü, Hırvatistan klasik müzik hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Dünyanın en saygın yaylı topluluklarındadır. Zagreb Quartet, özellikle Beethoven, Haydn, Mozart ve Schubert gibi bestecilerin eserlerini üstün yorumlamalarıyla tanınmaktadır.
Grup Uluslararası Ankara Müzik Festivali konserinde Ulvi Cemal Erkin’in “String Quaret” eserini de seslendirecekler.

Ivan Mane Jarnović    1.  Concertante Dörtlü, F-major
Ulvi Cemal Erkin           Yaylı Dörtlü

***
Edvard Grieg               Yaylı Dörtlü için Sol minör op.27, No.1

*38. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenmektedir.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi: CSO Ada Ankara'daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.