Bilet Al

Etkinlik Hakkında

Murat Cem Orhan  besteci
Mert Fırat  solist
Evrim Özkaynak  solist
Özcan Yılmaz  keman
Burak Kayan  viyola
Burak Ayrancı  viyolonsel

Türk edebiyatının en önemli akımlarından İkinci Yeni; Murat Cem Orhan’ın bestesiyle yeniden hayat buluyor. "Ölmeme Günü; İkinci Yeni Şarkılar", Tomris Uyar, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya gibi Türk edebiyatının önemli isimlerinin kesişen hayatlarından ilhamla yaratılmıştır.

Mert Fırat ve Evrim Özkaynak’ın solistliğini üstlendiği eser; şairlerin şiirleri ve Tomris Uyar'ın günlük notlarının, müzikal bir diyalog içinde harmanlanması sonucu ortaya çıkan  dolu bir sahne sunumu olarak öne çıkıyor.

Ölmeme Günü; İkinci Yeni Şarkılar, izleyicilere benzersiz bir edebiyat ve müzik deneyimi yaşatmak üzere 25 Mayıs Cumartesi günü ilk kez CSO Ada Ankara’da Ankaralı müzikseverlerle buluşuyor.

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi: CSO Ada Ankara'daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.