Etkinlik Hakkında

Antonio Pirolli şef 
Szymon Nehring piyano 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 24 Mayıs'ta, yıllardır Türkiye'de yaşayan, Devlet Senfoni Orkestralarında, Devlet Opera ve Balesi'nde, orkestra şefliği ve daha ötesi genel müzik direktörlüğü yapan, CSO'yu sıklıkla konuk şef olarak yöneten, yanı sıra radyo programlarıyla da ülkemizdeki çoksesli müziğe emek veren en önemli müzik insanlarından biri olan Antonio Pirolli yönetiminde konserini verecek.

Konser, Ludwig Van Beethoven'ın Do minör tonundaki Opus 37 sayılı 3 Numaralı Piyano Konçertosu ile başlayacak. Konserin solisti, 29 yaşındaki Polonyalı piyanist Szymon Nehring konçertoyu yorumlayacak.

İkinci bölümde ise Aram Khachaturian'ın ünlü Spartacus ve Gayane bale süitlerinden güzel bir seçki müzikseverlere sunulacak

Program:
Ludwig van Beethoven 
Piyano Konçertosu No.3 Do minör Op.37

Aram Khachaturian 
“Spartacus” Bale Süitleri’nden Seçmeler
“Gayaneh” Bale Süitleri’den Seçmeler

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi: CSO Ada Ankara'daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.