Etkinlik Hakkında

Eren Kuştan keman 
Elif Kuştan  viyola

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Pazartesi Konserleri serisinde, bu hafta, iki kardeşi dinleyiciyle buluşturuyor: CSO keman sanatçısı Eren Kuştan ve Bilkent Senfoni Orkestrası viyola sanatçısı ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Elif Kuştan.

Programda, 1783 yılında, keman ve viyola için iki düet yazan Wolfgang Amadeus Mozart'ın her iki eseri de seslendirilecek: Sol majör ve Si bemol majör tonundaki düetler, kardeş ikili tarafından Ankaralı müzikseverlere sunulacak.

Konserde, zamanında Beethoven kadar ünlü olan Ludwig Spohr, Almanya dışında bilinen adıyla Louis Spohr'un Mi minör tonundaki Keman ve Viyola için düeti de dinleyiciler için seslendirilecek.

Program:
Wolfgang Amadeus Mozart
Keman ve Viyola için Duo Sol Majör K423, Op.28

Louis Spohr 
Keman ve Viyola için Duo Mi minör Op.13

Wolfgang Amadeus Mozart
Keman ve Viyola için Duo Si Bemol Majör K424, Op.28

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.