Etkinlik Hakkında

Oları Elts şef             
Alessandro Carbonare klarinet 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 10 Mayıs'ta, Mayıs ayının ilk on günü içerisinde Avrupa Birliği ülkeleri ve aday ülkelerde kutlanan Avrupa Günü için bir özel konser düzenliyor. Avrupa Günü Özel Konserinde, orkestrayı, Estonyalı şef Olari Elts yönetecek. Program, Çek besteci Antonin Dvorak'ın Op.92, B.169 Karnaval Uvertürü ile başlayacak. 1891'de yazılmış, konser uvertürü olan Karnaval'dan, Op.92, B.169, "Doğa, Yaşam ve Aşk" üçlemesinin ikinci bölümü olan "Yaşam" seslendirilecek.

Ardından, Amerikan klasik müziğinin öncüsü kabul edilen besteci Aaron Copland'in 1947-49 yılları arasında yaylı orkestrası ve klarnet için yazdığı ünlü Klarnet Konçertosu, konserin solisti, Alessandro Carbonare tarafından müzikseverler için yorumlanacak. 2003'ten bu yana Roma'daki Santa Cecilia Orkestrası'nın baş klarnetçisi olan İtalyan sanatçı, Berlin Filarmoni'de de baş klarnetçi olarak görev almış.

Konserin ikinci bölümünde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Alman besteci Johannes Brahms'ın son senfonisi olan Mi minör tonundaki Op.98 eser sayılı  4. Senfoniyi yorumlayacak

Konser Programı:
Antonin Dvorak                        
Karnaval Uvertürü Op.92 B.169

Aaron Copland 
Klarinet Konçertosu

Johannes Brahms
Senfoni No.4 Mi minör Op.98

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş üzeri bilete tabidir. 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. (Çocuk etkinlikleri hariç)

• Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserlerinde; konser saati başlangıcında kapılar kapanacak ve içeri dinleyici alınmayacaktır. Konsere geç kalan dinleyicilerimiz aralı konserlerde görevli personelin yönlendirmesiyle, konserin ikinci yarısında salona alınacaktır.(Ara olmayan konserlerde geç kalan dinleyiciler konsere alınmayacaktır) Konser başlamadan 10 dakika önce salon içerisinde yerlerinize oturmanızı önemle rica ederiz.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle aralı konserlerde konserin ikinci yarısında salona alınacaktır. Ara olmayan konserlerde salona yeniden giriş mümkün değildir.

Bilgi : CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.