Etkinlik Hakkında

Rüyaya Yolculuk "Balu Balu" - Devlet Çoksesli Çocuk Korosu 
S. Aktan
N. Ünver
Ö. Sarı

Devlet Çoksesli Çocuk Korosu

Mine Özalp şef
Oğulcan Gökalp yardımcı şef
Özgün Ersoy piyano  

"Balu Balu" çok sesli koro gösterisi, adını ilk Türk sözlüğü olarak kabul edilen, Divan-ı Lugâti't Türk'teki ninni sözcüğünün karşılığından alır.

Bu konserimizde Anadolu ninnilerinin örneklerinden yola çıkarak, Avrupa'daki ninnilere yapılan bir büyülü yolculuk hikaye edilmiştir.

Rüyaya Yolculuk: Balu Balu, bir koro konseri olmakla birlikte, çeşitli ülkelere ait ninni tavırlarının, koro elemanlarınca sahnede oyunculuk ve devinim unsurlarıyla desteklenmiş şekilde performe edilmesidir. Bu da uyutma eylemlerinin arasında, sahneye koyulacak ilk uygulama olarak kabul edilecektir.

Etkinlik Kuralları

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

•CSO Ada Ankara konser/etkinlik saat, tarih, salon ve programlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.