Bilet Al

Etkinlik Hakkında

Şerif Can Ünver şef
Barış Bayer korno

1964 yılının Şubat ayında kurulduğu günden bugüne kadar gerçekleştirdiği gerek uluslararası, gerekse de ulusal konserler ve çalışmalarla ses getiren, dünyada örnekleri çok az sayıda olan ve Türkiye’nin, kurulduğu günden itibaren sanat yaşamını gönüllülük esasıyla sürdüren, en uzun soluklu ve örnek orkestrası olan Başkent Oda Orkestrası, kuruluşunun 60. yılı kapsamında gerçekleştirdiği konserlerin dördüncüsü ile, 02 Haziran Pazar akşamı, CSO Ada Ankara, Tarihi Salon’da müzik severler ile buluşuyor.

60. yılında yetenekli genç sanatçıları Ankara seyircisiyle bir araya getirmeyi sürdüren Başkent Oda Orkestrası, orkestra şefi Şerif Can Ünver’in yönetiminde 2 Haziran’da gerçekleştireceği konserde ilk olarak J. S. Bach’ın 3 numaralı Re Majör tonundaki orkestra sütinin “Air” başlıklı bölümü ile açılış yapacak. Ardından, E. Grieg’in Op34 eser numaralı “Two Elegiac Melodies” başlıklı eserini seslendirecek. Daha sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi solo kornocusu ve grup şef yardımcısı olarak görev yapan, aynı zamanda Yunus Emre Nefesli Beşlisi üyesi olan, adından, yurt içi ve yurt dışında çaldığı tüm orkestralarda övgüyle bahsedilen korno sanatçısı Barış Bayer’e W. A. Mozart’ın KV447 eser sayılı Mi bemol Majör tonundaki korno konçertosunda eşlik edecek. Aranın ardından Başkent Oda Orkestrası ilk olarak J. Sibelius’un “Andante Festivo” başlıklı eserini, daha sonra W. A. Mozart’ın K137 (125b) eser sayılı, Si bemol Majör tonundaki 2 numaralı Divertimento’sunu ve son olarak da Azeri besteci K. Karayev’in, Yedi Güzeller ve Yıldırımlı Yollar isimli balelerinden esinlenen, “Üç Minyatür” başlıklı eserini Ankara seyircisinin beğenisine sunacak.

Program
J. S. Bach (1685-1750)
“Air”

A. Vivaldi (1678-1741)
“Fagot Konçertosu”
RV484, Mi minör
Allegro poco
Andante
Allegro

W. A. Mozart (1756-1791)
“Korno Konçertosu”
KV447, Mi bemol Majör
Allegro poco
Andante
Allegro

-ARA-

J. Sibelius (1865-1957)
“Andante Festivo”

W. A. Mozart (1756-1791)
“Divertimento II”
K137 (125b), Si Bemol Majör
Andante
Allegro di molto
Allegro assai

K. Karayev (1918-1982)
“Üç Minyatür”
Berceuse (Lento)
Ayşe (Andante)
Danse (Allegro molto)
 

 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz!

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra, zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

Bilgi: CSO Ada Ankara’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.