Etkinlik Hakkında

Necmi Kıran şef

Solistler:
Ertan Akay
Fatma Nur Akay
Güner Kızılkaya  
İsmail Tatar 
Leyla Ünal 
Yıldız Çam Özdemir

Tabiatta hayat, baharda uyanır, enerjisini ve coşkusunu yaza devreder; güzün, hasat verir, bereket saçar; kış gelir, içe kapanır, yeniden kendini bahara hazırlar. Bu bir devr-i dâimdir. Bu sürecin içerisinde tüm tabiat unsurları vazifelidir ve uyum içerisinde vazifelerini yapar. Elbette ki İnsanoğlu da bu tabiî düzen içerisindedir ve bu düzene uyar, Kul Hüseyin’in bir deyişinde ifade edildiği gibi:

………..

Kurdu, kuşu lütfeylemiş kendine,
Tabiata insan, ne güzel uymuş.

Tabiat, daha birçok şiir, türkü ve şarkıya konu olmuştur. Sanatın, sanat-tabiat ilişkisinde, mevsimler açısından, en çok işlenen konusunun da bahar olduğu mâlûmdur. Türkülerimiz de bu hususta, halkımızın gönlünden ve dilinden oldukça nasiplenmiştir.

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu siz sanatseverlere, Şef Necmi KIRAN yönetiminde, bahar ve yaz temasını işleyen türküleri/ezgileri, “TÜRKÜ BAĞINDA YAZ BAHAR” adlı koro/solo konserinde, 31 Mayıs 2024 Cuma akşamı, CSO Ada Ankara – Tarihî Salonda coşku ile sunuyor olacak.

 

Etkinlik Kuralları

• 6 yaş ve altı etkinliğe alınmamaktadır. 6 yaş üzeri bilete tabidir.

• Konsere geç gelen izleyiciler alkış arasında içeri alınacaktır. Geç kalan izleyiciler, önceden yerine oturmuş izleyicileri rahatsız etmeyecek ve salon düzenini bozmayacak şekilde uygun koltuklara yönlendirilecektir.

• Misafirlerin belirtilen oturma düzenine uyması zorunludur. Etkinlik boyunca yer değişikliği yapılamaz !

• Konser salonları, CSO mağaza ve CSO1826 Sergi Alanı’na yiyecek veya içecekle girmek yasaktır.

• Konser çıkışlarında yoğunluk yaşanmaması için aracınıza binmeden önce otopark ücretlerini ödeme noktalarından ödeyebilirsiniz.

• Konser salonuna giriş yapıldıktan sonra,zorunlu haller dışında, konser salonundan çıkış yapılamamaktadır. Zorunlu çıkış yapan  dinleyicilerimiz görevli personelin yönlendirmesiyle alkış arasında salona girebilecektir.

• CSO Ada Ankara konser/etkinlik saat, tarih, salon ve programlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Bilgi : CSO ADA ANKARA’daki otopark ve salon girişlerinde yaşanan yoğunluktan etkilenmemeniz adına konser ve/veya etkinlik öncesi alana erken gelmenizi önemle rica ederiz.